Skip to content

Tři „O“ pro Bílovec – ochlazení, osvěžení a oživení Bíloveckého náměstí.

Naše rozpálené náměstí beze stínu a bez momentálně fungující kašny si zaslouží stromy, lavičky či vodní prvek. Rozpálené střechy domů mají běžně přes 60°C, dlažba nebo pokosený trávník přes 50°C! Naproti tomu v korunách stromů bývá kolem 30°C a u kmene a ve stínu pak 28°C.

Bílovecká 15 prosazuje oživení náměstí – je potřeba jej ochladit a zpříjemnit zelení a stromy, umožnit provozování zahrádek podniků k posezení, instalovat lavičky a vodní prvky – všude, kde je na náměstí voda, je i živo (jako příklad může posloužit novojičínské nebo i menší, studenecké „náměstí“).

Přestože současné vedení smetlo tyto návrhy ze stolu s odkazem na to, že máme největší šachovnici, kvůli spadanému listí by se tvořil nepořádek a stánkaři by měli málo místa, Bílovecká 15 bude rozhodně oživení náměstí prosazovat. Že to v praxi funguje, je možné si ověřit například návštěvou královéhradeckého náměstí – dokonce i s pomocí termovize lze vidět, že stromy tam fungují jako velká klimatizace.

Líbí se nám představa náměstí, kde to žije. Udělejme opět z místa, které nyní slouží jen pro nezbytné nákupy, místo pro zastavení, setkávání a odpočinek.

Proto potřebujeme vaši pomoc!
Napište nám své nápady a podněty, co našemu náměstí chybí a jak jej vylepšit!

Bílovec je naše srdcovka
Bílovecká 15


Bílovecká patnáctka